Програмне забезпечення для бізнесу

зроблено в Україні

Депутати пропонують ввести в Україні РККС для використання мобільних пристроїв в якості терміналу

Депутати пропонують доповнити існуючий перелік типів реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і ввести розподілені комп'ютерно-касові системи (РККС), які дозволять використовувати в якості терміналу планшети, смартфони, ноутбуки, комп'ютери, повідомляє proretail.info з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків" зареєстрований у Верховній Раді України 19 лютого 2016 року.

Ініціаторами та авторами законопроекту виступили депутати Олег Кришін (фракція "Народний фронт"), Ніна Южаніна (фракція "Блок Петра Порошенка"), Андрій Журжій (фракція "Об'єднання" Самопоміч "), Оксана Продан (фракція" Блок Петра Порошенка "), Олександр Кірш (фракція "Народний фронт"), Юрій Бабій (фракція "Народний фронт"), Дмитро Святаш (партія "Відродження"), Олександр Герега (позафракційний), Юрій Вознюк (фракція "Народний фронт"), Олексій Порошенко (фракція "Блок Петра Порошенко ") і ще 10 депутатів.

"Пристрої третього покоління - розподілені комп'ютерно-касові системи - дуже схожі на пристрої другого покоління, але збереження фіскальної інформації на центральному пристрої (фіскальному сервері) дає можливість використовувати в якості терміналу звичайні пристрої широкого вживання (планшети, смартфони, ноутбуки, комп'ютери). Цифрові підписи кожного чека забезпечують незмінність інформації ", - зазначається в пояснювальній записці.

Згідно з документом, РККС є реєстратором розрахункових операцій з обов'язковою передачею в центральну базу даних податкових органів за допомогою інтернету електронної копії кожного чека, підсумкові дані про проведені розрахунковыі операції за кожен день і інформація контрольного рядка якого зберігається на центральному пристрої (фіскальному сервері) такої системи з використанням методів захисту даних (фіскальний пристрій третього покоління).

На думку ініціаторів законопроекту, введення РККС дозволить скоротити відносну дорожнечу традиційних реєстраторів для підприємців, уникнути фактичного відставання використовуваних для фіскалізації технологій у зв'язку з появою смартфонів, планшетів, розвитку он-лайн сервісів, підвищить позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business Світового банку.

В даний час в Україні реєстратори першого покоління з контрольною стрічкою в паперовому вигляді поступово замінюються РРО другого покоління з інтернет-підключенням фіскальних пристроїв (в основному, з використанням GPRS мережі) і реалізацією он-лайн збору інформації та автоматизованого її аналізу (касовий апарат з вбудованим GPRS терміналом і SD-карт).

За матеріалами proretail.info

02.03.2016